vineri, iulie 21, 2006

Steaua-Pandurii Tg Jiu 1-0 Etapa 20 Divizia A

Steaua a revenit, miercuri seara, pe prima treapta a clasamentului dupa victoria cu 1-0(0-0) din meciul restanta cu Pandurii Targu Jiu, disputat pe stadionul "National".
Elevii lui Cosmin Olaroiu au dorit sa arate ca au depasit socul din meciurile cu Middlesbrough si Rapid si au atacat din primul minut poarta adversa. Ratarile din prima repriza au complicat viata stelistilor, portarul Pustinjakovic intervenind salvator la suturile lui Radoi si Lovin, din apropiere (min18) sau scapand ca prin minune dupa lovitura de cap a lui Iacob (min 35) sau incursiunea lui Baciu (min 44). Incurajati permanent de cei 10.000 de spectatori stelistii nu au renuntat nici un moment la lupta, iar golul, reusit in min 80 a consfintit un succes meritat si muncit, asa cum l-a caracterizat antrenorul Cosmin Olaroiu la conferinta de presa de dupa joc. Bostina a centrat de pe stanga, Oprita s-a aruncat in urmarirea balonului, iar Naicu este ultimul care a atins balonul in drumul spre gol. Pentru elevii lui Cosmin Olaroiu urmeaza o deplasare "de foc" la Bistrita, victoria fiind cuvantul de ordine pentru a mentine avansul in clasament, tinand cont ca Steaua mai are o partida in plus de disputat.