vineri, iulie 28, 2006

CAZ REZOLVAT

Debutul Stelei în Liga Campionilor a început furtunos, trupa lui Olăroiu înghesuindu-şi adversara în propriul careu încă din primul minut, obligînd-o să joace cu 5 jucători în linia defensivă. Iacob a reluat cu capul din 6 metri puţin peste (5) şi tot el a trimis bine spre poartă centrarea lui Boştină, însă portarul sloven a scos salvator (6). Chiar dacă tabela a continuat să rămînă neschimbată, Steaua a jucat pînă la pauză ca şi cum ar fi fost în avantaj. Relaxat, fără vlagă, cu multe greşeli.
La reluare, Dică a scăpat singur cu portarul, dar a întîrziat şutul, însă tot el a rezolvat partida. A executat perfect o lovitură liberă de la marginea careului şi mingea s-a oprit în plasă. 1-0, adică scorul preferat al lui Olăroiu, însă Steaua a simţit că e rost să închidă calificarea din tur şi la un corner al lui Boştină, Iacob a pus "capul" pentru 2-0 şi pentru accesul în turul 3 al Ligii Campionilor.