duminică, iulie 23, 2006

FCM Bacau-Steaua 0-2 Etapa 23 Divizia A

Steaua a invins miercuri la Bacau formatia locala Fotbal Club Municipal cu scorul de 2-0, intr-un meci restanta din cadrul etapei a 23-a a Diviziei A, prin golurile reusite de Andrei Cristea si Florin Lovin.
Elevii lui Cosmin Olaroiu au dominat partida de la un cap la celalalt, o usoara impresie de egalitate de forte pastrandu-se totusi doar in prima jumatate de ora a jocului. Dupa ce Cristea a deschis scorul spre finalul primei reprize, gazdele au cazut psihic, iar dupa pauza Steaua a dominat copios si a mai inscris o data. Cu aceasta victorie, Steaua a cumulat 55 de puncte si a revenit pe prima treapta a clasamentului, fiind urmata la doua puncte distanta de Sportul Studentesc si Rapid. Duminica 21 mai 2006, cu incepere de la orele 17, se vor disputa ultimele cele mai importante partide ale acestui campionat, de altfel derby-urile care vor desemna in proportie covarsitoare campioana acestei editii: Sportul Studentesc - Steaua si CFR Cluj - Rapid.