duminică, iulie 23, 2006

Steaua-Apollon Limassol 2-1 Amical

Campioana Romaniei a disputat la Leogan, Austria, prima partida de pregatire in compania campioanei Ciprului, Apollon Limassol. Antrenorul Cosmin Olaroiu a trimis in teren urmatoarea echipa:
Carlos - Nicolita, Goian, Ghionea, Nesu - Paraschiv, Radoi, Bostina - V. Iacob, V. Badea, N. Dica
Dupa ce la pauza scorul a ramas 0-0, Oli a utilizat in repriza secunda urmatoarea formula de joc:
Cernea - D. Balan, B. Panait, Ghionea, P. Marin - Drida, Lovin, Cristocea, Nicolita(min.60 Ochirosii) - Oprita, V. Iacob.
Min 57: 1-0 Steaua a deschis scorul prin V Iacob care a concretizat de la 14 metri o pasa in adancime expediata de Oprita;
Min. 60: 2-0 Oprita a reusit un gol de senzatie cu o executie subtila de la 17 metri;
Min 76: 2-1 Internationalul polonez Sosin a inscris cu un sut plasat din coltul careului mare.