duminică, iulie 23, 2006

FC Vaslui-Steaua 4-0 Etapa 30 Divizia A

Steaua a castigat clar, 4-0(3-0) meciul din ultima etapa de la Vaslui, adjudecandu-si,astfel, titlul cu nr.23 din istorie.
Elevii lui Cosmin Olaroiu si-au dominat adversarii la toate capitolele, oferind o demonstratie de forta, joc modern si spectacol. Dica a fost omul meciului, reusind un hat-trick de exceptie. Scorul a fost deschis de Mirel Radoi in min.5, capitanul Stelei transformand cu siguranta penalty-ul obtinut de Iacob. Dica si-a inceput recitalul in min.10 cand l-a invins pe Hutan cu un sut sub transversala din unghi. Cu un minut inainte de pauza, decarul Stelei a majorat avantajul, cu o executie subtila. Atacantul ros-albastrilor a inchis tabela in min.56 cu un sut la coltul lung, declansand fiesta in peluza stelista. Aproximativ 2.000 de fani au cantat incontinuu, ovationandu-si favoritii. Dupa ce a fost inlocuit, George Ogararu a tinut sa-si ia la revedere de la suporteri, el mergand in mijlocul acestora. La finalul meciului, jucatorii Stelei au imbracat tricourile de campioni si au sarbatorit alaturi de suporteri stropindu-se cu sampanie.